OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

18.12.2018

Apolinarski odchodzi do Rakowa

Jakub Apolinarski pomyślnie przeszedł testy w występującym w pierwszej lidze Rakowie Częstochowa i w dniu 17 grudnia podpisał z tym Klubem półtoraroczną umowę tym samym opuszczając nasz Klub.

Jakub Apolinarski urodził się 4 maja 1999 roku. Do Polonii Środa zawodnik ten dołączył latem 2018 roku. Przed transferem do Polonii Jakub występował w młodzieżowych zespołach Warty Poznań w Centralnej Lidze Juniorów. Jego przyjście do naszego zespołu latem tak komentował trener Polonii Krzysztof Kapuściński: Bardzo się cieszę, że do naszego zespołu dołączył młody perspektywiczny zawodnik. Czas pokaże, czy wykorzystają swoją szansę. Liczę jednak na to że będą wzmocnieniem naszego zespołu.

Słowa te okazały się prorocze a Jakub swoją szansę wykorzystał w stu procentach od pierwszego meczu stając się bardzo ważnym graczem pierwszego zespołu Polonii Środa. W sumie wystąpił on w 17 meczach ligowych naszego zespołu w których zdobył 6 bramek, a także w dwóch meczach Pucharu Polski w których zdobył jedną bramkę.

Dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa Łukasz Piworowicz tak skomentował pozyskanie Jakuba Apolinarskiego przez jego Klub: Kontynuujemy naszą politykę transferową polegającą na pozyskiwaniu młodych zawodników z niższych lig. Kubę najpierw obserwowaliśmy w rozgrywkach 3. ligi, później przebywał u nas na testach i w końcu w wygranym meczu z Podhalem zdobył bramkę. Swoją postawą na treningach i sparingu przekonał nas by dać mu szansę dalszego rozwoju w Rakowie. Kontrakt podpisaliśmy na półtora roku z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata.

Kubie gratulujemy transferu i życzymy powodzenia w nowym Klubie.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.